Česky English
Jezdecká společnost EQUITANA Martinice
  11. 07. 2024 - 14. 07. 2024

AKTUALITY


JEZDECKÁ SPOLEČNOST EQUITANA MARTINICE

Štítky:


Novější 1 3 9 18 26

Sezóna 2023

Sezóna 2023 se blíží a tady najdete kompletní kalendář akcí v našem areálu.

Těšíme se brzy na viděnou. :)

Tým JS Equitana Martinice


Publikováno 31. 3. 2023 13:50

PF 2023

Do nového roku přejeme všem fanouškům koní a Equitany vše nejlepší.

Váš tým JS Equitana Martinice


Publikováno 31. 3. 2023 13:47

Equitana Martinice odstartuje později

Equitana Martinice odstartuje později

Už před pár dny proběhla médii informace, že v Martinicích se mohutně buduje.

V těchto dnech prochází legendární Seník velkou obměnou. Bude nejen hezčí, ale hlavně větší a s veškerým zázemím.  To ovšem nebude jediná změna v areálu Equitana. Návštěvníci se také mohou těšit na rozsáhlé vydlážděné plochy až k ustajovacím halám a dle úplně posledních informací vznikne i nové zázemí pro doprovodné programy jezdeckých mítinků. To jsou velmi pozitivní zprávy na úvod.

Bohužel současná pandemická situace pořádání sportovních akcí příliš nepřeje. Dle posledních informací se dá jisté rozvolnění opatření očekávat během dubna, ale času do startu Jarní ceny Martinic, která měla otevírat 22.4.2021 letošní jezdeckou sezonu areálu Equitana, zbývá velmi málo.

Jelikož chceme udržet vysoký standard martinických závodů a čas nám nepřeje, jsme nuceni start sezony posunout na další plánovaný mítink a to Grand Prix Martinice 2021. Tato novinka v kalendáři Equitany  je plánována na termín 27.- 30.5.2021 a bude jedním ze zásadních vrcholů letošní martinické sezony, což dokládá i potvrzená pozvánka stavitele Eduarda Petroviče z Chorvatska, který si martinické kolbiště velmi oblíbil. 

 V závěru května tedy návštěvníci premiérově okusí nové prostředí areálu, kde bude v září vrcholit již dvacátý ročník Českého skokového poháru.

Těšíme se na Vás v Martinicích!!!


Publikováno 7. 4. 2021 17:36

Poděkování za sezonu 2020 a co nás čeká v roce následujícím

Dá se předpokládat, že rok s číslovkou 2020 bude většina z nás řadit mezi ty velmi náročné.

Nejinak tomu je i v případě našeho areálu Equitana Martinice, který díky pandemii coronaviru prožívá opravdu náročné období.

I přes všechny jarní coronavirové patálie nakonec letošní jezdecká sezona v Martinicích patřila mezi ty velmi úspěšné. Celkový obrázek byl na závěr  korunován republikovým mistrovstvím , které sklidilo skvělé ohlasy i od těch nejnáročnějších kritiků. 

Za to samozřejmě patří velké poděkování všem  zúčastněným, ale ne jen jim. Slova díků jsou směřována také partnerům areálu Equitana Martinice, bez jejich náklonnosti by to opravdu nešlo. 

V neposlední řadě je třeba  poděkovat jezdcům, majitelům koní, členům závodních týmů, kteří stále směřují své závodní aktivity do našeho areálu Equitana.

DĚKUJEME VÁM VŠEM.

 

 V těchto dnech již jsou v plném proudu přípravy na sezonu následující. 

Všichni věříme, že světlo na konci coronavirového tunelu je již na dohled a ta nadcházející sezona bude již v normálním módu.

 

Martinický kalendář bude opět velmi bohatý - přehled termínů si můžete stáhnout zde

Sezonu otevře koncem dubna Jarní cena Martinic. 

Konec května se na Equitaně ponese v duchu novinky a to Grand prix Martinic. Tento mítink by měl nabídnout další díl TOP sportovní podívané v rámci ČR. 

Přibližně za měsíc, tedy v tradičním termínu na konci června se martinické brány otevřou všem příznivcům tradičního Memoriálu Jana Papouška, který přináší nejen skvělý sport , ale i pořádnou dávku emocí a vzpomínek.

 

Během prázdnin si Martinice naplno užijí jezdci na pony v rámci Pony days.

 

Dalším z vrcholů martinické sezony bude finále Českého skokového poháru, které bude doprovázeno výjimečnou, opravdu slavnostní atmosférou, jelikož bude uzavírat dvacátý ročník tohoto sportovního unikátu.

 

Tím ovšem sezona v Martinicích ještě končit nebude. O úplný závěr se postará tradiční mítink Czech Riders Games, kde opět proběhne dekorování nejlepších v rámci žebříčku Jezdec Šampion Equitana Martinice 2021.

 

Je zřejmé, že se v Martinicích máme na co těšit. Čeká nás sezona nabitá skvělými sportovními výkony a dramatickou podívanou.

Závěrem nezbývá než si popřát hezký zbytek letošního roku a hlavně bezproblémový vstup do roku 2021. 

Doufejme, že ten již nebude tak významně poznamenán coronavirem.

 

Musíme věřit a držet si palce. 

Equitana Martinice se na Vás těší v sezoně 2021.


Autor: tým Equitana Publikováno 16. 12. 2020 11:01

Mistrovské Martinice 2020

Již pouze hodiny zbývají do startu vrcholu letošní parkurové sezony.

Dějištěm skokového MČR kategorií U25, ženy, jednotlivci a družstva se stejně jako v roce minulém staly středočeské Martinice.

Přípravy v areálu, ležícím v těsné blízkosti Březnice, v těchto chvílích finišují.

 

Brány Equitany se pro účastníky MČR otevřou již ve středu 30.9.2020

Čtvrteční ráno bude od 8.00 hodin patřit prezentaci všech účastníků, která bude probíhat v SENÍKU do 14.00 hodin. Letošní účast je opravdu excelentní. V Martinicích se představí bezmála dvě stovky koní.

S úderem čtvrteční osmé hodiny ranní bude na malém opracovišti zahájena veterinární přejímka koní, která bude ukončena v 11.30 hodin. 

 

Mistrovská aréna, která je ve skvělé kondici, se otevře jezdcům a koním ve čtvrtek v 9.00 hodin, kdy odstartují zahajovací tréninky.

9.00 - 10.30    hodin bude výška překážek 120 - 130 cm

10.45 - 12.00 hodin bude výška překážek 125 - 135 cm

12.15 – 13.30 hodin bude výška překážek 130 - 140 cm

 

Dvojice se mohou zúčastnit tréninku v libovolné části, skákat ovšem mohou  pouze v části,  na kterou mají splněnu kvalifikaci nebo nižší!!!

Čtvrteční podvečer je vyhrazen tradiční schůzce vedoucích ekip, stewardů, sboru rozhodčích a všech představitelů mítinku, v rámci které bude také vylosováno pořadí družstev pro první kolo mistrovské soutěže.

 

Jelikož tato schůzka je i pravidelným slavnostním zahájením celého mistrovství, věříme, že všichni zúčastnění dodají tomuto okamžiku noblesu a eleganci i zvoleným oděvem.


První kolo mistrovské soutěže jednotlivců se pojede, trochu netradičně, již ve čtvrtek odpoledne od 14.30 hodin. První kola mistrovských soutěží v ostatních kategoriích odstartují v pátek ráno.

Sobotní program budou tvořit druhá kola mistrovských soutěží a poprvé ožijí i stupně vítězů a to v kategorii družstev, která je pravidelně skvělou sportovní podívanou. 

Dekorování mistrovského družstva proběhne nejen na kolbišti ihned po skončení soutěže, ale i v legendárním martinickém SENÍKU, kde letos, vzhledem ke složité pandemické situaci nebude probíhat tradiční párty, ale pouze příjemné pohodové posezení. Ani letos nebude vítězné družstvo ochuzeno o speciální večerní prémii.

Nedělními třetími koly se uzavřou mistrovské soutěže v kategoriích U25, ženy a jednotlivci. 

 

Věříme, že je před námi úspěšný mítink, v rámci kterého proběhne, v duchu fair play,  korunovace letošních skokových králů.

Letošní sezona je velmi poznamenaná pandemií coronaviru a opatření se nevyhnou ani letošnímu MČR. Z nařízení Krajské hygienické stanice vyplývá, že všichni přítomní v areálu musí používat roušky a dbát pokynů pořadatele, které budou během závodních dní několikrát zmíněny.

 

Mistrovské Martinice Vás zvou!!!

 


Publikováno 29. 9. 2020 18:03

Letošní martinická sezona jde do finiše

Jezdecká sezona s číslovkou 2020 je opravdu hodně specifická.

I přes opožděný start přináší skvělou sportovní podívanou a to i díky faktu, že česká jezdecká elita startuje na domácích kolbištích.

Důkazem toho jsou i mítinky konané v areálu Equitana Martinice. Memoriál Jana Papouška i Velká cena Martinic Českého skokového poháru přinesly příznivcům koní dokonalé sportovní zážitky.

Sezona jede dál a Equitana Martnice se otevře jezdcům letos ještě dvakrát.

Poprvé to bude pro účastníky Czech Riders Games, tradičního mítinku, který má po změnách v republikovém kalendáři nový termín konání a to 2. - 4.září.  Kalendář je hodně zhuštěný a tak se termíny hledají velmi špatně. Věříme, že tato změna bude vnímána pozitivně a všichni si společně užijeme velmi příjemné závodní dny. 

V pátek 4. září 2020 budou, v rámci závěrečného dekorovacího ceremoniálu,  předány věcné ceny pro vítěze žebříčku Jezdec Šampion Equitana Martinice 2020. 

V kategorii nadějí zatím sahá po elektrokoloběžce Albert Písařík, ke skůtru má nejblíž Žaneta Prošková. 

Pro ženy a muže jsou letos připraveny skvělé ceny a to poukaz na zájezd dle vlastního výběru a pobyt v luxusním vinném sklepě Tosca. Zatím by na zájezd a do vinného sklepa vyrazila Kateřina Hanušová a mezi muži Jan Štětina.

Jak vše dopadne, bude jasné až po poslední soutěži v rámci Czech Riders Games.

 

O závěr jezdecké sezony v Martinicích se postará republikový šampionát, který otevře své brány kvalifikovaným dvojicím v netradičním termínu 1. - 4. října 2020.

 

Equitana Martinice prožívá i přes všechna omezení, velmi příjemnou sezonu. Před námi jsou dvě závěrečná pokračování.

Pojďme si je společně užít.  Těšíme se na Vás v Martinicích!!!


Publikováno 28. 7. 2020 8:40

Martinice jsou nachystány na start sezony

 

Jezdecká sezona se po virové pandemii rozjela velmi rychle.

K letošní startovní premiéře se schyluje i v  mistrovských  Martinicích.

Areál Equitana je nachystán otevřít své brány.  

 

Ostrý závodní start proběhne poslední květnový víkend , tedy 30. a 31.5.2020 v rámci Jarní ceny Equitana.

Soutěže od ZM do dvouhvězdového S jsou stále otevřeny k přihlašování !!!

 

Meteorologové slibují velmi příjemné počasí. Areál je ve skvělé kondici a přináší návštěvníkům i řadu novinek. 

Jelikož se říká, že štěstí prochází žaludkem, tak vše bude podpořeno skvělým cateringem a to nejen v Seníku, ale vzhledem k uvolnění opatření,  po dlouhé době  i v restauraci.

Přijeďte si užít hodně pohodový a příjemný víkend, plný nejen sportovních zážitků,  do areálu, kde se nikdo nenudí. 

Vaše EQUITANA 


Publikováno 25. 5. 2020 14:48

Zahájení sezony v Martinicích již 30.5.2020

I Martinice otevírají své brány

Slábnoucí pandemie koronaviru uvolnila cestu pro opožděný start letošní jezdecké sezony.
Své brány otevře na konci května i letos mistrovský areál Equitana Martinice.

Jarní cena Martinic bude úvodním mítinkem letošní jezdecké sezony v areálu, který bude i letos i když v netradičním termínu, hostit MČR .
První soutěže martinické jarní ceny odstartují v sobotu 30.5.2020. Sobotní program tvoří pět soutěží od ZM až do jednohvězdového S.
Druhý závodní den otevře soutěž Z a vrcholem závodů bude v nedělním odpoledni dvouhvězdové S.

Areál je skvěle připraven a nic nebrání startu sezony.
Pojďme si společně užít úvod letošní martinické sezony.Autor: Aleš Suchánek Publikováno 19. 5. 2020 12:32

Duben v Martinicích bez závodního napětí

 

Za normálních okolností by v těchto chvílích zbývaly do startu letošního úvodního závodního mítinku v areálu Equitana Martinice přibližně dva týdny.

Bohužel je vše jinak. Pandemie koronaviru je důvodem posunu ostrého startu sezony na pozdější termín.

 

Nejen Velká cena Martinic, která měla otevírat již devatenáctý ročník Českého skokového poháru, ale i PONY Weekend je mítinkem, který dozná termínové změny.

Samozřejmě velmi pozorně sledujeme aktuální vývoj v České republice a na případné změny k lepšímu budeme velmi rychle reagovat.

Jakmile se otevřou sportoviště v ČR, budou oznámeny náhradní termíny pro oba zmíněné mítinky.

 

Equitana Martinice je připravena otevřít své brány jakmile to bude možné z moci úřední.

Nejen to, v Martinicích je pro jezdecké příznivce připravena i jedna stavební novinka.

 

Martinickou sezonu si společně užijeme ,i když odstartuje o pár týdnů později.

Těšíme se na vás všechny !!!!!!

 


Publikováno 30. 3. 2020 15:09

Equitana nespí zimním spánkem

Equitana nespí zimním spánkem

 Areál Equitana Martinice má za sebou třináctou závodní sezonu, která je právem označována za tu zatím nejúspěšnější. Rok 2019 přinesl tradiční mítinky včetně MČR, v rámci kterých se představilo téměř 4000 dvojic. Dekorovaní si rozdělili ceny v hodnotě téměř 3 miliony korun. 

Za sezonu s číslovkou 2019 patří všem, kteří našli cestu do Martinic, velké poděkování.  V naší galerii najdete fotky z celé sezony a můžete si ji tedy také připomenout.  

Letošní závodní sezona je sice u konce, ale na Equitaně se již plánuje a chystá program roku 2020.

Jezdci a diváci se mohou těšit na tradiční závodní sezonu, která ovšem přinese i několik novinek.

 Závodní program začne v dubnu úvodním kolem Českého skokového poháru. Úvod května bude patřit jezdcům na pony, kteří budou mít svůj víkend tentokrát prodloužený.

Třetím dílem sportovního programu v Martinicích bude poslední červnový víkend tradiční Memoriál Jana Papouška, který odstartuje již ve středu a pátečním vrcholem bude opět DERBY.

Červencový termín bude i letos patřit Mistrovství republiky v kategorích U25, ženy a jednotlivci.

V září se vrátí do martinického kalendáře Šampionát mladých koní, který přinese jednu z novinek sezony 2020. Posledním dílem závodní sezony v Martinicích budou tradičně Czech riders games, kde se opět rozhodne o vítězích žebříčku Jezdec šampion Equitana Martinice 2020. 

Pro vítěze tradičních kategorií budou opět připraveny velmi hodnotné ceny, ale jejich složení dozná jisté, velmi pozitivní, inovace.

Stejně jako v roce letošním přijalo pozvání do Martinic osvědčené trio zahraničních stavitelů Marc de Baare, Eduard Petrovič a Magdolna Erdelyi

Je naším prvořadým zájmem, aby se všem návštěvníkům u nás líbilo a s tím souvisí další zásadní novinky sezony 2020. Chystají se poměrně rozsáhlé stavební úpravy, které mají zvýšit pohodlí všem přítomným a již v těchto dnech se tvoří bohatý doprovodný program jednotlivých mítinků.

 Martinice v příštím roce přinesou několik zajímavostí a zpestření, které Vám budeme postupně představovat.

 Co Vám můžeme slíbit již nyní je skvělá atmosféra, vylepšené zázemí, dobrá zábava, excelentní sport a několik velmi příjemných překvapení.

 Vážíme si Vaší přízně a opravdu za ni děkujeme a těšíme se na Vás v roce 2020.

Za celý tým z Equitany Vám přejeme krásné Vánoce a v roce 2020 jen vše dobré !!!

 


Publikováno 9. 12. 2019 17:03

Novější 1 3 9 18 26