Česky English
Jezdecká společnost EQUITANA Martinice
  01. červen 2019 - 02. červen 2019

AKTUALITY


JEZDECKÁ SPOLEČNOST EQUITANA MARTINICE

Český drezúrní pohár - finále Martinice 2015

 

Vážené jezdkyně, vážení jezdci,

jak jistě víte, průběh červencového MČR v drezuře výrazně poznamenala vichřice, která udeřila na areál Farmy Ptýrov. Při této neočekávané události se bohužel zranilo několik jezdců i koní, ustájených v mobilních boxech, vítr také zničil část zázemí závodů. Tato nešťastná situace se promítla i do výsledného dojmu, který si jezdecká veřejnost z celé soutěže odnesla.

Z události vyplynuly některé nové skutečnosti, které se dotkly i Českého drezurního poháru. Farma Ptýrov měla pořádat závěrečné kolo kvalifikací i finále soutěže, což ale vzhledem k okolnostem není možné. Kvalifikaci jsme se po vzájemné domluvě rozhodli zrušit a majitel areálu Farma Ptýrov odstoupil pro letošní rok i od pořadatelství finále ČDP. Po krátkém intenzivním jednání jsme se dohodli s areálem Equitana Martinice na tom, že se finále uskuteční u nich, a to v původním termínu 18. - 20. září 2015. Z reakcí soutěžících i diváků víme, že se zdejší pořadatel osvědčil jako výborný hostitel už při letošním prvním kvalifikačním kole ČDP. Vzhledem k organizačním schopnostem a špičkovému logistickému zázemí zvládne zdejší tým tedy jistě perfektně i finále ČDP 2015.

Kvůli jeho předčasnému konci nebylo na MČR 2015 možné absolvovat některé oblíbené soutěže jako například „küry“. Zrušení posledního kvalifikačního kola ČDP zase nabouralo program mnohých jezdců, kteří s touto kvalifikací počítali a kvůli nabité sezoně nestihli splnit podmínky pro účast ve finále. Hrozilo, že by se posledních velkých drezurních závodů letošního roku nemohli zúčastnit, a sezona by tak pro celou jezdeckou veřejnost skončila ještě více rozpačitým dojmem.

Na tyto výjimečné skutečnosti jsme tak museli zareagovat výjimečným řešením. Letošní finále ČDP proto bude zcela mimořádně otevřené pro každého jezdce a koně s platnou licencí České jezdecké federace. Tento krok jsme učinili s plnou podporou manažerky DK Renaty Habáskové a celého Výkonného výboru ČJF v čele s prezidentkou ČJF Olgou Plachou. Věříme, že finále díky tomu bude atraktivním a důstojným vyvrcholením letošních drezurních soutěží. Závěrečný den budou finálové jízdy snímat i kamery ČT sport.

Uzávěrka přihlášek do finálových závodů je 10. září 2015.

Organizátoři momentálně ladí detaily doprovodného programu, ale už nyní je jisté, že se návštěvníci i soutěžící mohou těšit na špičkové zázemí, zdejší vynikající kuchyni a příjemné prostředí moderního jezdeckého areálu. O zábavu zde bude postaráno i během sobotního večera.

Sportovní program je daný novými pravidly celého seriálu a rozpisem, který najdete spolu s dalšími informace na webech www.ceskydrezurnipohar.cz, www.csi-martinice.cz a www.drezura-cjf.cz.

 

S přátelským pozdravem a úctou,

 

Tomáš Vášáry, jednatel ČDP

Martin Pecka, Equitana Martinice


Publikováno 19. 8. 2015 13:29

Martinice - úpravy programu

Vážené dámy, vážení pánové,

jak jsem včera informovali, zítřejší doprovodný program v rámci Martinického šampionátu mladých koní s ohledem na aktuální teploty rušíme. Sledujte prosím časy na našem webu, jsou určeny pro sobotu i neděli.

Děkujeme za pochopení

Martin Pecka


Autor: Martin Pecka Publikováno 7. 8. 2015 14:59

Martinický šampionát m.koní - změny časů v programu

Vážené dámy, vážení pánové,

s ohledem na stávající velmi teplé počasí a po dohodě s jezdci byl změněn časový program soutěží  2.kvalifikací na pátek. Začínáme ráno již v 7.00 hodin, maximálně urychleny budou i přestavby parkurů a úprav kolbiště. Cílem je ukončení soutěží před nárůstem odpoledních vysokých teplot.

Podobnou změnu plánujeme i na sobotu a neděli. Kromě toho bude s největší pravděpodobností zrušen o sobotní odpolední zábavní program na kolbišti. Jeho součástí mají být poníci v rámci programu Pony Games, ale kvůli vedru a s ohledem právě na zvířata tento program patrně realizovat nebudeme. Konečné rozhodnutí padne zítra do 10.00 dopoledne.

Je nám velmi líto, že musíme takto zásadně měnit schéma celého závodu Martinický šampionát mladých koní 2015, ale současné extrémní teploty nám nedávají v rámci rozumného přístupu k věci jinou možnost.

Prosíme, sledujte náš web kvůli dalším informacím.

Děkujeme Vám za pochopení.

 

Za JS EQUITANA

Martin Pecka


Autor: Martin Pecka Publikováno 6. 8. 2015 20:05

Martinice - důležité informace

Vážené dámy, vážení pánové,

 

věnujte, prosím pozornost následujícím řádkům, ve kterých Vás chceme stručně informovat o dění v Martinicích v následujícím období:

- příští týden proběhne Martinický šampionát mladých koní 2015 - přihlášky jsou do neděle 2.8.2015 otevřeny - celková dotace závodů opět 500.000,- Kč + ceny Svazu chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR pro finálové účastníky

- s ohledem na nešťastné události při MČR v drezuře jsme byli osloveni jako možný náhradní pořadatel finále Českého drezúrního poháru 2015. Po dohodě jsme uvolnili termín 18. - 20.9.2015 pro toto finále ČDP, aktuálně připravujeme rozpis závodů. O všem Vás budeme průběžně informovat.

- skokové závody Cena Field Force z původního termínu 18. - 20.9.2015 přesouváme na termín 16. - 18.10.2015. Věříme, že ty to důvody změn v našem kalendáři pochopíte, pro říjen připravíme zajímavý rozpis včetně pony soutěží, který, jak doufáme, prodlouží závodní sezonu v Martinicích. Zvažujeme též nedělní hlavní soutěž na úrovni 145 cm, tedy jako možnou kvalifikační pro MČR 2015.

Předpokládáme, že naše forma ustájení a martinický povrch zajistí i v tomto termínu solidní jezdecké podmínky. O dalším Vás budeme též informovat.

Zde najdete tiskovou zprávu ohledně Finále ČDP 2015

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na viděnou na martinickém kolbišti.

S pěkným pozdravem

Martin Pecka


Autor: Martin Pecka Publikováno 31. 7. 2015 18:59

Martinický šampionát mladých koní - přihlášky ještě otevřeny

Vážené dámy, vážení pánové,

vzhledem k tomu, že v současné době probíhá mnoho závodů a protože nám to naše kapacita ustájení ještě umožňuje, prodlužujeme přihlášky na nadcházející MARTINICKÝ ŠAMPIONÁT MLADÝCH KONÍ do neděle 2.8.2015.

Dnes v noci se přihlášky uzavřely dle rozpisu, což někteří z Vás hned ráno zjistili. Prosíme Vás tedy, pokud máte zájem, zašlete Vaší přihlášku do neděle.

Děkujeme a přejeme Vám příjemný víkend.

 


Autor: Martin Pecka Publikováno 31. 7. 2015 7:51

Martinický šampionát mladých koní 2015

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si zdvořile připomenout, že příští týden proběhne již 5.ročník Martinického šampionátu mladých koní. Celé závody mají opět dotaci 500.000,- Kč a rozpis závodů je stejný jako vždy. Ve středu tréninky dle věkových kategorií, čtvrtek a pátek kvalifikační kola. V sobotu pak obě poslední šance a v neděli finálové soutěže pro ty nejlepší.

V sobotu proběhne také mezi oběma posledními šancemi doprovodný program na martinickém kolbišti. Těšit se můžeme opět na poníky, účastnící se programu PONY GAMES, tentokrát však uvidíme nejen ukázku, ale celý turnaj malých jezdců. A podle jarní zkušenosti z Velké ceny Martinic půjde o zajímavou podívanou. Připraveny jsou pak následně i soutěže pro jezdce a jejich doprovod. Tentokrát si budou moci vyzkoušet své umění na kombinaci dopravních prostředků saegway - bugy - automobil. Pro první tři nejlepší máme připravené hodnotné ceny. A toto vše samozřejmě může zajímat diváky, včetně  malých dětí. I na ně bude pamatováno a pro sobotu a neděli připravíme zvláštní dětský stan.

Srdečně tedy zveme všechny, malé i velké, příští víkend 8. a 9.8. 2015 do Martinic. Těšíme se na viděnou.

     


Autor: Martin Pecka Publikováno 29. 7. 2015 6:54

Martinice - ceny pro vítěze nedělní soutěže od Mercedes-Benz

Vážené dámy, vážení pánové,

 

pro vítěze nedělní hlavní soutěže připravil generální partner Jezdecké společnosti Equitana Martinice zvláštní cenu. Mimo jiné obdrží vítěz nedělního ST - 140 cm poukaz na zapůjčení vozu Mercedes-Benz na víkend.

Dnešní ranní přívalový déšť nás donutil odložit start první soutěže o hodinu, doufejme tedy , že další počasí bude již příznivé.

Přejeme Vám všem krásný víkend.


Publikováno 25. 7. 2015 10:41

Sobotní začátek soutěží se posouvá na 10,00!!!

Sobotní začátek soutěží se posouvá vzhledem k počasí na 10,00!!!


Publikováno 25. 7. 2015 8:32

Martinice - vloženy předběžné starty a orientační časy na čtvrtek

Vážené dámy, vážení pánové,

právě byly na náš web vloženy předběžné startovní listiny a orientační časy začátků soutěží MERCEDES-BENZ SPRING CUP 2015. Ve večerních hodinách, tedy cca do 21.00 hodin bude vše upřesněno. Současné údaje najdete zde.

V případě, že bude i nadále velmi teplé počasí, zvažujeme pro čtvrtek a pátek dekorování bez koní - s ohledem na jejich komfort a fyzickou zátěž.

Dále bychom Vás rádi informovali, že při příjezdu bude probíhat veterinární přejímka koní. Připravte si, prosím, průkazy koní ihned pro příjezd, odbavení bude velmi rychlé. Při příjezdu budou ihned kontrolovány doklady a hned následně budete pokračovat k vyložení koní. Děkujeme za pochopení.


Publikováno 22. 7. 2015 10:28

Martinice - Mercedes Benz Spring Cup je za dveřmi

Vážené dámy, vážení pánové,

krátce po skončení Mistrovství ČR dětí a juniorů o minulém víkendu je již martinické kolbiště připraveno na další závody.

Jedná se o přesunuté závody MERCEDES-BENZ SPRING CUP 2015 z jara letošního roku. Připomínáme pouze, že v kategoriích mladých koní se jede o divokou kartu pro finále Martinického šampionátu mladých koní. Dále, Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR dostává výsledky svých členů v těchto soutěžích mladých koní a budou jedním z kritérií pro podporu svých členů také při Martinickém šampionátu mladých koní.

Boxy i pozice ve startovních listinách jsou zatím ještě volné, uzávěrka přihlášek proběhne dnes večer.

Dnes také přineseme první fotografie z MČR. Sledujte na našem webu.

Přejeme všem pěkný den.

 


Autor: Martin Pecka Publikováno 21. 7. 2015 11:28