Česky English
Jezdecká společnost EQUITANA Martinice
  11. 07. 2024 - 14. 07. 2024

Sezona 2019 v MartinicíchNa kalendáři se ukazatel měsíce posunul na číslo 4,  rtuť teploměru velmi příjemně stoupá. Neklamné znamení toho, že se blíží ostrý start venkovní jezdecké sezony, kterou bude provázet číslovka 2019.

Na zahájení jezdecké sezony se samozřejmě chystá i areál Equitana Martinice. Rok 2019 v Martinicích přinese několik novinek a zpestření.

Areál se poprvé otevře jezdcům od 9. do 12. května v rámci Jarní ceny Martinic - Velká cena Martinice Group. Vrcholem tohoto čtyřdenního klání bude soutěž  obtížnosti ST. Rozpis a přihlášky jsou v JISu již dostupné.

První červnový víkend bude tradičně patřit nejmladším jezdcům kategorie pony. Pony víkend si našel velmi pevné místo v martinickém kalendáři a děti se i letos mají na co těšit.  Překvapení je nachystáno. Ale zůstane překvapením až do startu první soutěže.

Jakmile se zavřou brány za jezdci kategorie pony,  bude zbývat do prvního vrcholu martinické sezony přibližně měsíc. V tradičním termínu 4. až 7. července si jezdci i ostatní návštěvníci areálu Equitana naplno užijí další ročník Memoriálu Jana Papouška. Pevně věříme, že tento mítink bude opět provázen nejen příjemným již prázdninovým počasím, ale i tradiční skvělou diváckou kulisou.

Letošní memoriál bude zároveň i poslední možností osahat si martinické, i letos mistrovské, kolbiště naživo. Jelikož od 25. do 27. července bude celý areál vyhrazen MČR mladých jezdců, žen a jednotlivců.  Korunovace letošních parkurových králů pak proběhne v neděli za přítomnosti televizních kamer.

Nabitý kalendář je v Martinicích naplánován  i v druhé polovině sezony. Od 1. do 4. srpna si společně užijeme další Šampionát mladých koní, který bude stejně jako v loňském roce doplněn o otevřené soutěže,  i když v trochu jiném formátu než v letech minulých. Dalo by se říci, další překvapení sezony 2019.

V naší rekapitulaci letošní sezony v areálu Equitana se dostáváme do poslední třetiny. Dalším významným vrcholem  v Martinicích bude v termínu 18. až 22. září  finále Českého skokového poháru. Parkurová extraliga si letos prožije již osmnáctý rok své existence a tento osmnáctý vítěz celé série bude poprvé korunován na martinickém kolbišti.  Bude to velký svátek parkurové sezony okořeněn bohatým doprovodným programem, kdy se opět zaplní ochozy na Equitaně.

S říjnem se již bude rychle blížit závěr venkovní jezdecké sezony. Tím opravdovým martinickým „zavírákem“ budou 4.-6. října Czech riders games

V rámci závěrečného mítinku proběhne i konečné vyhodnocení žebříčku Jezdec Šampion Equitana Martinice 2019. Stejně jako v minulém roce i letos budou jezdci bodovat ve čtyřech kategoriích. Opět budou pro vítěze připraveny hodnotné ceny a nejlepší žena a muž si budou celý rok užívat nový vůz.

Martinice startují sezonu 2019 a Vy u toho musíte být!!!