Česky English
Jezdecká společnost EQUITANA Martinice
  11. 07. 2024 - 14. 07. 2024

Jezdecká sezona v martinicích vstupuje do druhé polovinyMartinická závodní sezona je v plném proudu

 Areál Equitana má za sebou již tři mítinky letošní závodní sezony.

Po dubnovém zahajovacím kole Českého skokového poháru a květnovém víkendu, který patřil pouze poníkům, si jezdecká veřejnost užila v Martinicích již třináctý ročník Memoriálu Jana Papouška. 

Poprvé v historii tohoto areálu odjel vítěz, přímo z kolbiště ,v novém voze , který si bude užívat celý rok. Po tuhém boji byl nakonec tím nejšťastnějším uživatelem vozu Mercedes Aleš Opatrný, který o malý kousek odsunul z prvního místa  největšího smolaře tohoto mítinku Jiřího Papouška. Ten na vítězství v memoriálu stále čeká.

 Závodní martinická kola se ovšem točí dál a tak se pozornost příznivců koní otáčí opět směrem dopředu. Již za pár dní, 2. až 5. srpna, bude areál Equitana hostit letošní republikové mistrovství dětí a juniorů.

 O dva týdny později, tedy v termínu 16. - 19. srpna , se do Martinic sjedou mladí koně, ale nejenom oni. Čtyři závodní dny budou patřit všem věkovým kategoriím koní a jezdců, ale ti mladí budou mít svá oddělení jednotlivých soutěží. Perličkou tohoto víkendu bude první letošní derby na zbrusu nové trati.

 Konec prázdnin bude  patřit drezuře. V termínu 31.8 až 2.9.2018 vyvrcholí v Martinicích drezurní Národní pohár .

 Dalším bonbónkem letošní sezony  budou od 13. do 16. září Czech Riders Games. Čtyři dny jezdecké zábavy s dalším derby a velkou  premiérou. Poprvé se v aréně roztočí kola kočárů.

 Náročná sezona v areálu Equitana bude vrcholit mítinkem od 12. do 14. října, kdy se uzavře i žebříček Jezdec Šampion Equitana Martinice 2018. Ze všech letošních soutěží se započítávají body jezdcům ve čtyřech kategoriích a pro ty nejúspěšnější jsou připraveny velmi zajímavé ceny. 

V kategorii nadějí by dnes na nové elektrokoloběžce odjel Viktor Skutecký. 

Mezi juniory by si skůtr převzala Jana Táboříková. 

Nejlepší ženou, která by rok jezdila v novém voze, by dnes byla Barbora Vojtková a šťastným mužem , uživatelem nového vozu, by se stal Matěj Kotalík.

To vše se může samozřejmě ještě výrazně promíchat. Soutěží se v Martinicích pojede ještě několik desítek. 

 

Pojďme si společně užít druhou polovinu letošní sezony v martinické aréně. 

 

Jste zváni!!!